FILMY / MEDIA

Reportaż

TVP Katowice

Reportaż powstał w ramach projektu „s-PIN- klucz do przedsiębiorczości”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego www: www.s-pin.pl . Jest to program TVP Katowice, który przedstawia fragment prowadzonego szkolenia z zagadnienia zarządzania czasem.

Magazyn Moja Firma

Fundacja Fortis – Magazyn Moja Firma

Magazyn „Moja firma” wydawany przez Fundację Fortis przybliża tematy m.in. z zakresu dotacji unijnych, prawa w biznesie, marketingu i zdrowia. W artykułach prezentowane są też ciekawe pomysły na działalność i rady, jak skutecznie zarządzać zespołem.

Wywiad z Beatą Wolfigiel

Wywiad z Beatą Wolfigiel

O początkach własnej działalności, polecanych szkoleniach w Entuzji, rozumieniu pojęcia sukcesu i o tym, czy kobiecie jest trudniej na rynku pracy opowiada Beata Wolfigiel.

prcuje-bo-lubie

Jak znaleźć w życiu to co Cię kręci

Beata Wolfigiel jako inspirator w kampanii społecznej #pracujebolubie, która pokazuje Polakom jak cieszyć się z pracy. Zaangażowani w kampanię twierdzą,  że każdy zasługuje na to by lubić swoją pracę i każdy może to zrobić.

PUBLIKACJE

Psychologia pozytywna i automotywacja - Entuzja Katowice

Książka

„Automotywacja. Odkryj w sobie siłę do działania!” Marzena Jankowska, Beata Wolfigiel, Wydawnictwo Edgard, seria Samo Sedno, 2015.

Chcesz zacząć regularnie uprawiać sport, zdrowo się odżywiać, nauczyć się języka obcego lub zrzucić zbędne kilogramy, ale brakuje Ci determinacji i wiecznie odwlekasz realizację swoich planów? Poznaj skuteczne sposoby, jak wzbudzić w sobie motywację wewnętrzną, i zacznij działać!

Dowiedz się, skąd się bierze kryzys i na czym polega proces przechodzenia przez zmiany. Naucz się wykorzystywać siłę nagród oraz zarządzać trudnością zdań. Przekonaj się, że możesz aktywnie radzić sobie z przeciwnościami, traktując je jako wyzwanie, a nie problem.

Z poradnikiem:
- odkryjesz źródła swojej siły wewnętrznej
- ocenisz poziom automotywacji oraz gotowość na zmiany
- dowiesz się, jak radzić sobie z przeszkodami, by osiągnąć zamierzone cele
- osiągniesz przepływ (flow), który pomoże ci skoncentrować się na zadaniu i odczuwać przyjemność z wykonywania danej czynności
Zachęcamy do zakupu
Spis treści
Fragment książki

 

 

Artykuły

Flow – płyń na fali motywacji wewnętrznej. Artykuł Beaty Wolfigiel w Magazynie „Marka jest kobietą” 2/2016

Flow to całkowite pochłonięcie wykonywanym zadaniem, tak głębokie, że świat wokół przestaje istnieć. Dostarcza ogromnego zadowolenia, poczucia sensu, jest satysfakcjonujące samo w sobie. Artykuł pokazuje zastosowania flow, sposoby na jego osiągnięcie, ale także uświadamia zagrożenia.

więcej


Jak wzbudzić motywację wewnętrzną pracownika. Artykuł Beaty Wolfigiel w Magazynie Fundacji Fortis „Moja Firma” 2/2015 nr 6.

W artykule zwrócono uwagę na znaczenie wewnętrznej motywacji u pracowników i opisano potrzeby, które powinny być spełnione, aby taka motywacja mogła się pojawić.

więcej


Kijek marchewka albo…? Artykuł Beaty Wolfigiel  w Magazynie Fundacji Fortis „Moja Firma” 1/2015 nr 5.

Większość ludzi nadal uważa, że motywować można tylko poprzez system kar i nagród. W tym artykule poznasz nowoczesne podejście do motywacji, dowiesz się, co jest skuteczniejsze niż kij i marchewka oraz dlaczego człowiek podejmuje i kontynuuje działanie, jeśli nie czeka na niego żadna nagroda.

więcej


 „Uczciwa kłótnia” – sposób na zapobieganie kryzysom w związkach partnerskich. Artykuł Beaty Wolfigiel

Często na szkoleniach zadając pytanie uczestnikom, czy konflikt jest dobry, czy zły, od przeważającej większości osób słyszę, że zdecydowanie zły. Niewiele osób zauważa, że to nasz sposób postępowania w sytuacji konfliktowej determinuje, czy spór jest konstruktywny, czy destrukcyjny.

więcej


Specyfika nauczania osób dorosłych. Artykuł Beaty Wolfigiel

…zadaniem edukacji dorosłych nie jest pouczanie i dawanie recept, ale udzielanie pomocy w odkrywaniu wewnętrznych zasobów każdego człowieka.

więcej


Twórcze wykorzystanie humoru podczas prowadzenia szkoleń. Artykuł Beaty Wolfigiel

Praca porusza temat twórczego nauczania, a konkretnie wprowadzenia humoru do procesu uczenia się, co zwiększa jego atrakcyjność oraz efektywność. Stosowanie humoru polega przede wszystkim na dbaniu o dobry nastrój w grupie i umiarkowanej atmosferze zabawy…

więcej


E-learning w procesie uczenia się kompetencji społecznych. Artykuł Beaty Wolfigiel

W artykule rozważano odpowiedź na pytanie, czy e-learning jako sposób nauki bez bezpośredniego kontaktu z człowiekiem może służyć do rozwoju kompetencji społecznych.

więcej


"Z dnia na dzień rzuć palenie",  M. Jankowska Dziennik Zachodni

Marzena Jankowska wyjaśnia, że do walki z rzuceniem palenia trzeba się dobrze przygotować i podkreśla, że stopniowe pozbywanie się nałogu jest najkorzystniejsze.

więcej